pondělí 22. srpna 2016

Nové přírůstky


 
 
Dnes mi dorazila zásilka z Megaknih :-) Trošku z jiného soudku, než obvykle čtu, ale zaujaly zase na první pohled. Tak se na ně pojďme podívat.
 
 
 
 
 

Krabáci - Totálně trapná lovestory
 - Lucy Ivison, Tom Ellen

Prázdniny – ideální čas pro to najít si toho pravého nebo tu pravou. Přesně to mají v plánu i Sam a Hannah. V partě svých kamarádů jsou totiž poslední, kteří „to“ ještě nemají za sebou, a hodlají s tím něco udělat. Díky vlastní nezkušenosti a také kamarádům, kteří to s nimi myslí dobře, a do všeho se strašně pletou, je místo romantických chvilek čeká jeden trapas za druhým. Ale osud je v tom nenechá. Jen je v tom pořádně vykoupe a na jejich účet se skvěle pobaví. A vy se bavte s ním! Velmi vtipný a autentický příběh o světě teenagerů, prvních láskách a o tom, že najít jeden druhého je někdy pořádná dřina.


 
 
 
Nedej se - Rainbow Rowell
 
Nedej se je příběh duchařský, milostný i detektivní. Je v něm přesně tolik líbání a povídání, kolik v knížkách Rainbow Rowellové čekáte – ale mnohem, mnohem víc nestvůr.
Staletá proroctví předpověděla příchod Největšího mága, který díky své obrovské moci zachrání kouzelnický svět před ničivým zlem.
Smůla je, že Simon Snow je nejhorší Vyvolený, jakého kdy kdo vyvolil. Svými kouzly většinou nadělá víc škody než užitku, a tak se radši ohání mečem a čarování nechává na své nejlepší kamarádce. Svět, který má zachránit, nad ním ohrnuje nos. A v boji s tajemným Zlořádem Pletichou se Simon za posledních sedm let taky moc nevyznamenal…
Teď ho čeká poslední rok na Watfordské škole magických umění – možná taky poslední rok jeho života – a on si ho nenechá zkazit ani tím, že mu jeho příšerný, zákeřný, nafoukaný upírský spolubydlící Baz nejspíš přebral holku.
Jenomže Baz udělal něco ještě záludnějšího. Beze stopy zmizel. A Simon nebude mít klid, dokud téhle záhadě nepřijde na kloub.


 
 
Krabáky jsem měla vyhlédnuté už dlouho - ještě když nakladatelství Fragment vypsalo soutěž na český název této knihy.  Nedej se mě zaujalo, když jsem si na Buxu udělala test, která kniha je pro mě ta pravá a vyšla mi tato kráska od Rainbow Rowell. No a jelikož jsem od této spisovatelky nic nečetla, tak jsem si jí hned objednala. Nejvíce mě na ní zaujalo to, že je to příběh duchařský. Pak mi ale Adri z Adris Books řekla, že tam teda té duchařiny moc není :-))) No to neva, uvidíme. A doufám, že hlavně na Krabáky se dostane brzy čas, dokud máme ještě léto. Proč? Protože je to prostě letní story - prázdniny, slunce, moře, písek, lásky a Krabáci  :-)
 
Mám se na co těšit. *Veru
 
 
 

 
 


Žádné komentáře:

Okomentovat