pátek 10. března 2017

Dávka recenzních e-booků

Prší a jaro je v nedohlednu. Moje předsevzetí, že já, zcela neromantická duše, se budu romanticky kochat prvními jarními květy, vzalo za své 😃
Ale cestu si ke mě našly dva recenzní e-booky a tohle mi ke štěstí bohatě stačí 😊

Jako první vám představím druhou knihu Gregga Loomise, z pera Mystery PressDona Huffa, blízkého přítele Langa Reillyho a bývalého agenta CIA, někdo brutálně zavraždil. Před svou smrtí se Don v Seville věnoval psaní knihy o důstojníkovi SS Ottovi Skorzenym. Je možné, že by někdo spáchal vraždu jen proto, aby jeho kniha nikdy nespatřila světlo světa? Lang je odhodlaný zjistit pravdu, a tak se vydává po stopách, které za sebou Don při svém výzkumu zanechal. Pátrání ho vyšle na zběsilou honičku po celé Evropě a Lang se postupně noří hlouběji a hlouběji do záhady, jejíž kořeny sahají do dob položení základů katolické církve. Ve Vatikánu nakonec objeví šokující tajemství, které se týká nejen druhé světové války, ale také bouřlivých časů římské říše.
Organizace, která se zbavila Langova přítele, však udělá cokoli, aby zabránila jeho odhalení. I kdyby měla obětovat další životy…

Jako druhá přichází na řadu knížka, která mi zcela unikla  a nechápu, jak je to možné 😊 Recenzní e-book z Nakladatelství Host
Novinář Sacha Batthyany, potomek maďarského šlechtického rodu, zjistí, že jeho prateta byla zapletena do zrůdného nacistického zločinu. V březnu roku 1945 hraběnka Margit Batthyányová -Thyssenová uspořádá ve svém sídle v rakouském Rechnitzu večírek. Okolo půlnoci někteří z hostů její zámek opustí a zastřelí sto osmdesát Židů, kteří mají v Rechnitzu vykonávat těžkou práci. Co přesně se tehdy stalo, je dodnes zahaleno tajemstvím. Margit o události po celý život mlčela, těla obětí nebyla nikdy nalezena a očití svědci záhadně zemřeli.
Ve snaze zjistit pravdu o nacistickém zločinu odhalí autor dávná rodinná traumata. Pátrání po minulosti ho zavede do předválečného Maďarska, poválečného Rakouska a současného Švýcarska, na místo bývalého sibirského gulagu, do jihoamerického domova ženy, která přežila Osvětim — a také na pohovku psychoanalytika, jenž vášnivě rád kouří dýmku. Na své cestě dojde k poznání, které změní jeho pohled na rodinu i na sebe samého. Určují předchozí generace náš život? Jsme my všichni „dětmi války“? Je holokaust dávnou minulostí?
Těším se, až se začtu, obě knížky vypadají skvěle 😊

8 komentářů:

 1. Tyjo tak tahle z hostu mi taky uplne unikla ale nevypada vubec zle :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem asi v půlce, má to 200 stran, takže se to čte rychle a přestože je to spíš vyprávění, líbí se mi moc!

   Vymazat
 2. Zajímavé ebooky :) Zaujal mě hlavně ten první, tak přeji hezké čtení a těším se na recenzi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Recenze bude určitě hned v pondělí, zatím je knížka skvělá! A smutná.

   Vymazat
 3. Moc pěkné! Ja jsem Mystery Press psala,ze kniha me zaujala,ale nemyslim si,ze by to bylo primo pro me :) tak se tesim na recenzi,jak se ti líbila :)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkné! Ja jsem Mystery Press psala,ze kniha me zaujala,ale nemyslim si,ze by to bylo primo pro me :) tak se tesim na recenzi,jak se ti líbila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Četla jsem už jeho knížku Případ Pegasus a ta byla výborná, tak čekám, že tahle by mohla být na stejném lvl :) Recenze určitě bude :)

   Vymazat
 5. Ta druhá kniha mě zaujala, musím se podívat, co se o ní píše a jaká má hodnocení :) Myslím, že už jsem ji někde viděla, přijde mi povědomá podle obrázku, ale asi jsem se podrobněji nepídila :)

  OdpovědětVymazat