pondělí 13. března 2017

Recenzáčky z Dobrých knihPrávě mi dorazily tyto krásné recenzáčky z Dobrých knih, tak se na ně pojďme hned podívat 😊😊😊 .


Deník 1938-1945 - Helga Weissová
V roce 1938, kdy si Helga začala deník psát, jí bylo devět let. Spolu s rodiči prožívala první příkoří, kterých se Židé v protektorátu dočkali, a jen bezmocně přihlížela postupným deportacím svých kamarádů, spolužáků i příbuzných. Roku 1941 se Weissovi dostali do Terezína, kde žili společně až do otcovy deportace do Osvětimi v roce 1944. Dva dny po jeho nuceném odjezdu byly do transportu zařazeny i Helga s matkou. Školní sešit, do kterého Helga po celé ty roky tužkou zapisovala děsivý vývoj událostí i své pocity, zazdil její strýc do jedné z terezínských zdí. Helžin tatínek byl v Osvětimi zavražděn, ale Helga i její maminka jako zázrakem přežily pobyt v Osvětimi, Freibergu a Mauthausenu i náročnou cestu zpátky domů do Prahy. Helze je patnáct a půl, když do deníku dopisuje své zážitky od odjezdu z Terezína. Je jednou z mála Židů, kteří se do Prahy vrátili a i po válce ve městě zůstali.
 
 
Abája - Kerstin Wenzel
To, co začalo jako láskyplný vztah, se stalo peklem plným teroru a násilí: Kerstin Wenzelová a její čtyři děti na vlastní kůži zažily, co to znamená, když se manžel a otec změní v agresivního fundamentalistu, který staví údajné příkazy své víry nad lidskost. Více než osm let drží Mohamed M. svou ženu a děti násilím ve Spojených arabských emirátech, kde jsou vystaveny masivnímu týrání. Přes absolutní nezájem německých úřadů se Kerstin a jejím dětem nakonec podaří dobrodružný útěk...
 
 
 
Spáčův hrad - Barbara Erskine
Děj dalšího románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda.
V roce 1400 se na velšských hranicích schyluje k válce. Catrinin otec je věštec a hraje nebezpečnou hru v centru zuřivého soupeření mezi velšskými knížaty a anglickými pány. Catrin se ocitne ve zdech hradu Sleeper a je vyzvána, aby předpověděla osud Walesu, ona však vidí jen blížící se válku a krev… V roce 2015 odjíždí Miranda na hrad Sleeper, aby unikla realitě a uspořádala si myšlenky. Pomalu cítí, že se v samotě hor probouzí k životu, ale pokaždé, když zavře oči, její sny ožívají. Setkává se v nich s mladou dívkou, která křičí a vztahuje k ní ruce. Zdá se, že jí může pomoct jen Miranda…
Na Spáčův hrad už psala Janča recenzi zde.
 
 
 

9 komentářů:

 1. Síce sú knihy z iného žánru než obvykle čítam, ale vyzerajú zaujímavo a dúfam, že sa ti budú páčiť :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, určitě budou, vždy pečlivě vybírám :-) :-) Mám tyhle žánry moc ráda :-)

   Vymazat
 2. Krása Veru, Spáčův hrad a Deník bych také brala :) Užij si čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc Šári :-) I Abája bude určitě skvělá (ostatně jsi mě na ní nalákala ty, v tvých novinkách hihi :-) )

   Vymazat
  2. Rozhodně si přečtu všechny recenze :)

   Vymazat
 3. Tak já jsem zvědavá na ten Deník!! To je kniha přímo pro mě !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Deník jsem už přečetla a určitě stojí za přečtení :-) Recenze bude brzy :-)

   Vymazat
 4. Krásné knihy, brala bych je všemi deseti :).

  OdpovědětVymazat