úterý 4. července 2017

Nová spolupráce, nové možnosti, rozšířené obzory :-)

 
 
V květnu mi přišel email, který mě moc mile překvapil. Byl od Olgy z nakladatelství SMART PRESS, že by se mnou rádi spolupracovali. Taková nabídka rozhodně potěší a určitě se neodmítá. Moc si toho vážím. Smartpress sice vydává většinou knihy, které běžně nečtu, ale když jsem všechny projela, zjistila jsem, jak jsou překrásné. Propracované, fotografie jsou dokonalé a vše jen září barvami. "Rozšířím si obzory", zněla moje slova.  Mohla jsem si vybrat, co jsem chtěla. Pro začátek jsem vybrala tyto dvě knihy. Učitelkou v Peru byla jasná volba, vzhledem k mojí lásce k cestování. A Zahrádka v květináči? No bydlíme v paneláku a máme jenom balkon, kde se právě "zahrádku v květináči" snažím udržovat rok co rok. Takže se na ní také velice těším. Už jen prolistování barevnými stranami s úžasnými fotografiemi byl balzám na duši. Teď už si pojďme knihy představit v anotacích:
 
 
 
Učitelkou v Peru - Olga Vilímková
 
Vzpomínky české učitelky na jeden školní rok strávený v horské vesničce Pucamarca v peruánských horách.
Autorka vzpomíná na svůj pobyt v horské vesničce Pucamarca (provincia Urubamba, departmento Cusco, Peru) v roce 2001, kde působila jako dobrovolná učitelka indiánských dětí. Autorka popisuje život peruánských indiánů, pozoruje jejich chování, společenské vztahy a poukazuje na duchovní kulturu, zvyky a tradice. Každá kapitola tvoří jednotlivý drobný příběh. Část publikace se snaží přiblížit způsob života izolované horské komunity tvz. Q’eros, která je opředena četnými mýty a pověstmi. Kniha obsahuje i podrobné líčení výletů po peruánských horách (ledovec Qoyllor Riti, Cusco - hlavní město bývalé říše Inků, Machu Picchu, jezero Titicaca). Veškerý text je provázen autentickými krasbami peruánských dětí a přílohu tvoří barevné fotografie. Kniha zaujme cestovatele, etnografy a všechny zájemce o indiánské kultury.
 
Zahrádka v květináči - Anita Blahušová
 
Celé dny trávíme uvnitř – ať už doma nebo v práci – odtrženi od zeleně a čerstvého vzduchu. Zahradničení je činnost s relaxačními, ba přímo terapeutickými účinky.
Vytvořte si vlastní oázu klidu z rostlin, kterými se budete nejen kochat, ale následně je využijete třeba při vaření nebo jako zábavu pro děti. Že bydlíte v bytě a nemáte zahradu? K vytvoření minizahrádky vám postačí balkon nebo okenní parapet!

Kniha Zahrádka v květináči Anity Blahušové vám poradí na co si dát pozor, než začnete s pěstováním, pomůže vám vybrat správné nádoby, nářadí a také rostliny vhodné právě pro váš domov. Krok za krokem s vámi rostliny zasadí, zbývá už jen zvolit si ten pravý typ zahrádky. Ze 37 inspirativních minizahrádek si budete moci vybrat tu, která se hodí do vašeho bytu i k vašemu naturelu – toužíte po vlastní zelenině či bylinkách, po rozkvetlé louce nebo po květináči pro vaše nejmenší, jste alergik, máte rádi květiny, ale jste tak trochu lenoch? Všechny popisované a vyobrazené rostliny a jejich kombinace patří mezi ty nejsnadnější k pěstování a jsou pečlivě vybrané tak, aby založení mini zahrádky zvládl i naprostý začátečník.
Kniha obsahuje i praktické a tvůrčí tipy a triky, které jistě ocení i letití zahrádkáři.
 


 

 
 
 
Moc děkuji nakladatelství SMART PRESS za projevenou důvěru a překrásné knížky. Velice si toho vážím :-) 


3 komentáře: