úterý 22. srpna 2017

Čtecí koutek pro Janču


Také máte svůj sen, mít své soukromé místo ke čtení? Kde vás nebude rušit ani potomek, se žádostí o sladkost, ani manžel s dotazem, kam jste mu dala jeho oblíbené ponožky 😊
Já jsem se na pár chvil zasnila a své místečko si stvořila, pomocí stránky Biano a kombinovala jsem dohromady všechny možné styly, které mě napadly. Inspirace mají na svých stránkách opravdu nepřeberné množství, ale nakonec jsem se rozhodla pro jednoduché zátiší. Tak mrkněte, třeba se zalíbí i vám.
A jako třešničku na dortu mne zaujal úžasný obraz, přesně v barvách nábytku...
Co by to bylo za místo, určené ke čtení, bez výborné knihy? Na stránkách Martinusu mají výběr ze všech žánrů, ale pro mne jsou určený spíš thrillery a kvalitní krimi. Namátkou jich vyberu pár, ať se můžete namlsat 😊Amy Stevenson byla největší novinová zpráva z roku 1995. Teprve patnáctiletá Amy zmizela, když se vracela ze školy, a o tři dny později byla nalezena v bezvědomí. Její útočník nebyl nikdy dopaden a její andělská tvář se objevila ve všech novinách i televizních zpravodajstvích.

O patnáct let později Amy stále leží v nemocnici, obklopena plakáty zpěváků z 90. Let. Jednoho dne ji objeví reportérka Alex Dale, když píše nudný článek o lidech ve vegetativním stadiu.

Vzpomene si na Amyin příběh a napadne jí, že by jí mohla pomoct obnovit zašlou novinářskou slávu.

Jediný problém je, že Alex je stejně ztracena jako Amy, protože její alkoholismus jí o vše připravil, včetně manžela a pověsti dobré novinářky.

Doufá, že když najde pachatele, postaví se zase na nohy, a tak se pouští do nebezpečného vyšetřování.


Na jedenáctiletého Sebastiana padne obvinění, že zavraždil osmiletého kamaráda. Důkazy svědčí proti němu: krev na oblečení i výpověď náhodného svědka. Seb zločin popírá, navíc mu matka poskytne alibi. Zdánlivě jednoduchý případ se komplikuje, porota se ovšem musí shodnout – buď vinen, anebo nevinen. Nakonec vynese rozsudek, tím to však zdaleka nekončí…Myslela si, že útěkem to všechno skončí. Tím to ale teprve začíná…

Lily poprvé za osm let neslyší cvaknutí zámku a hned ji to napadne: Taková šance už se nemusí opakovat! Po osmi letech se jí povede i s dcerou uprchnout ze spárů jejího učitele ze střední školy, který ji unesl, bil, znásilňoval a dokonce ji přivedl do jiného stavu. Když se však konečně dostane na svobodu, zjišťuje Lily, jak moc se za tu dobu svět změnil – otec mezitím zemřel, sestra, která si nikdy nepřestala zmizení svého dvojčete vyčítat, chodí s bývalým přítelem Lily, a jak se ukazuje, její věznitel si celá léta budoval dokonalé alibi.

Vybrali jste si? Také jste se ztratili ve snění a vytvořili jste si kousek vesmíru podle sebe? Tak sněte dál, třeba se vám to vyplní 😊Žádné komentáře:

Okomentovat