čtvrtek 8. března 2018

Macbeth


Krev bude vykoupena krví.  


Tak zní podtitulek zbrusu nové knihy světoznámého Jo Nesba. Autor tentokrát opustil svého hlavního hrdinu, všemi čtenáři milovaného Harryho Holea, aby vdechl život novému, jménem Macbeth.
Nenechte se zmást jménem.  Podobnost se Shakespearem je čistě náhodná. Shodná jsou pouze jména, náš policista Macbeth by se mohl stát sympatickým vyšetřovatelem, ovšem pouze za předpokladu, kdyby jeho duši nesžíralo tolik běsů. Má za sebou drogovou závislost, je výbušný, nekompromisní, tvrdý. Na své okolí i na sebe.

Kolik toho smím říct z děje knihy a neprozradit mnoho, toť otázka. Mohu jen nastínit, jen naznačit, o co v samotném příběhu jde. O moc, drogy, drogovou mafii a kruté zabíjení všech, kteří jsou nepohodlnými. Jde o drogovou razii, která se doopravdy zvrhne v děsivé krveprolití a náš nový hrdina se pustí do boje. Jeho zástupce Banquo je mrtvý a Macbeth přísahá pomstu, stůj co stůj. Taky jde trochu o politiku a samotná hlavní postava musí bojovat i proti tvrdšímu nepříteli – proti samotným kolegům. Víc opravdu prozradit nemůžu, musíte se do knihy začíst sami.

Pokračování recenze najdete zde.

2 komentáře:

  1. Ach jo, další série a já pořád nepřečetla HH, jsem marná :))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Buď klidná, Šári, já mám těch nepřečtených sérií taky dost :) A nejsem si moc jistá, jestli tato byla první ze série, jestli to totiž vůbec série bude.

      Vymazat