Myslím, že letos jsem byla docela nenáročná. Můj seznam knih „must have“ je nekonečný, ale já jsem si skromně napsala jen o pět knih. V první řadě jsem chtěla doplnit moji sbírku řeckých kuchařek, mám dosud všechny, co vyšly, ale dvě mi chyběly. Mazi – Řecká kuchyně je dokonale propracovaná, napsaná Řekyní Christinou Mouratoglou. Publikace je pojmenovaná podle její taverny Mazi, kterou si otevřela v londýnském Notting Hillu. Kniha obsahuje nejen recepty na všechny možné řecké dobroty od předkrmů po dezerty, ale také spousty informací o řeckých zvycích a tradicích. Druhou řeckou kuchařkou je Středomořská kuchařka. Už podle názvu neobsahuje pouze řecké recepty, ale také španělské, italské a další. Protože jí však napsala Řekyně Susie Theodorou, tak mi bylo jasné, co bude v knize převládat. A tušila jsem správně. Kuchařka obsahuje také hodně informací o středomořské kuchyni a hodně fotografií, převážně z Řecka.

      
 
Další jasnou volbou byla druhá část Malum 2, u níž jsem na první díl psala recenzi zde. Malum 1 mě velmi zasáhla a samozřejmě skončila otevřeně, takže jsem si druhý díl nemohla nechat ujít a co nejdříve se do knihy musím pustit, protože Amo Jones má ty konce knih prostě infarktové! Pro tvoje dobro je společenský román, který jsem měla na svém seznamu docela dlouho. Po pravdě ani nevím, o čem má být, ale sázkou na jistotu bylo pro mě jméno autorky Ellen Marie Wiseman, jejíž první kniha Tmavé stěny Willardu pro mě byla absolutní topka. Odehrává se v psychiatrické léčebně a je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Proto mi Pro tvoje dobro, další příběh s rodinným tajemstvím, nesmí v mojí v knihovničce chybět .

        
 
Jako poslední jsem měla na svém seznamu Titanic – Nikdo nechtěl uvěřit. Tahle kniha mě zaujala na první pohled, vždyť kdo by nechtěl vědět víc o Titaniku? Navíc obsahuje fotografie skutečné lodi zvenčí, ale také uvnitř tohoto legendárního kolosu.

 
 
 
Pokračování článku čtěte zde v Magazínu Dobrých knih.