pondělí 25. října 2021

Síla naděje

 

  


Naděje je to, co nám dává víru v lepší zítřky. A ty vždycky musí přijít, protože pro rodinu uděláte i nemožné, seberete se z opravdového dna a jedete dál. I toto je ve zkratce román Síla naděje od mojí oblíbené autorky Barbory Walterové Benešové.

 


Gábina je žena, která není spokojená ve svém klidném manželství, a tak opouští muže i s malým synem a zkouší, jaké to je, být single. Velmi brzy však pozná nového přítele, jemuž později neřekne jinak než dárce. Ten jí udělá ze života peklo a ona se dlouho odhodlává od něj zmizet jednou provždy.

Ondřej. Muž, který si dosud myslel, že žije ve šťastném manželství. Dokud nepřijde domů o něco dřív a nepřekvapí doma ženu s jiným mužem v posteli. Na povrch nakonec vyplují i její dřívější nevěry a Ondra se chce rozvést. Stěhuje se pryč a u manželky nechává jejich dvě děti. Čtyřměsíční Julinku a čtyřletého Davídka. Kdyby jen tušil, jak se jejich život bude ubírat dál, možná by nikdy neodešel. Děti byly několik let týrané a on moc dlouho bojoval, aby je mohl dostat k sobě do péče.

Gábina a Ondra se poté, co si prošli oba peklem, seznámí a zamilují. Jsou si navzájem oporou, ale co oba zažili, to se nikdy nezapomíná…

 

Seď, kurva, nebo ti zase rozbiju držku. Už mě fakt začínáš srát“, hrozil vztekle ukazováčkem. „Prosím, nesahej na mou dceru“, žalem se jí zvedal hrudník a cítila hleny, jak si je rozmazává po obličeji jako malé dítě.

„Buď v klidu, na to si počkám, až jí bude alespoň patnáct. Přefiknu jí jako první, už se nemůžu dočkat“, vysmíval se Zrzce do obličeje.

 


Tento velmi silný psychologický román mě opravdu zasáhl. Především příběh Ondřeje, který jsem snad celý proplakala, je tak moc emotivní, až mi z toho bylo úzko. Byla jsem ráda, že jsem knihu nečetla hned po porodu, protože bych jí možná nerozdýchala, i tak je to ale opravdu moc bolestný příběh, a musíte s tím počítat. Brečela jsem jako želva a nedokázala přestat. Všechny maminky určitě velmi zasáhne. Zároveň by ale měl být čtený, protože je mi jasné, že takovéhle věci se bohužel na světě dějí a lidé by to měli vědět. Kruté zacházení s dětmi, které rodiče nezajímají je to nejhorší, co se může stát.


Síla naděje je velmi silný příběh, četla jsem ho s bolestí u srdce a neustálým pláčem, ale musela jsem číst dál, abych se dozvěděla, jak to s dětmi dopadne. Na druhou stranu se kniha čte velmi dobře, je výborně napsaná, je reálná a čtivá. Pokud si chcete přečíst hodně silný, bolestivý příběh ze života, který se může dít klidně u vašich sousedů, aniž byste tušili, pak si určitě přečtěte tento román, otevře vám oči a vy třeba zjistíte, že váš život není tak těžký, jak se vám doposud zdál.

 Moc děkuji nakladatelství FORTUNA LIBRI a autorce knihy za recenzní výtisk.

Sílu naděje koupíte zde.
Žádné komentáře:

Okomentovat