středa 25. října 2023

O veverčákovi, který se bál

 


Nádherně zpracovaná kniha pro děti, ale klidně i dospělé!


Anotace:

Malý Veverčák od posledního podzimu neopustil své hnízdečko. Potřebuje nasbírat oříšky na dlouhou zimu, ale má příliš velké obavy, než aby opustil svůj útulný příbytek. Naštěstí má Veverčák v lese spoustu kamarádů, od Střízličky přes ježka Čmuchala, králíka Šediváka až po pana Lišáka, jezevce Kmeta a Velejelena. Budou jejich rady stačit na to, aby se Veverčák odvážil vyrazit ven?

 

Veverčáku, já se taky pořád bojím a dělám si starosti. To zažívá spousta zvířátek. Někdy to vnímáme i tělem a každý to může prožívat jinak. Víš, proč se to děje? To proto, že se nějaká část tvé mysli domnívá, že existuje něco, před čím tě musí chránit, ať už je to skutečné, nebo není. Mysl vyšle tělu zprávu, kvůli které se pak cítíš poněkud nesvůj.“

 


Kniha má opravdu veliká písmena, která se velmi dobře čtou, a určitě je vhodná pro začínající čtenáře. Kratší kapitolky jsou výborné pro neposedy, kteří neudrží pozornost moc dlouho. A viděli jste ty nádherné ilustrace? Jsou velmi odlišné, než v jiných dětských knihách, a jsou tak krásné. Ty se opravdu povedly, myslím, že zaujmou každé dítě na první pohled. Příběh je poučný, učí děti čelit vlastním strachům. Veverčákovi s nimi pomůže hned několik zvířátek a každé má několik rad, jak s nimi zacházet.

Jen bych chtěla podotknout, že kniha je spíše pro děti školou povinné, protože ty mladší ještě nepochopí, když se v příběhu vypráví, co se děje v mozku, jak si nastavit mysl a cítit se vyrovnaně. Naší tříleté Ellí se kniha moc líbila díky nádherným ilustracím a zvířátkům, které v ní jsou, ale děj jako takový moc nevnímala, protože ho ještě nedokázala zpracovat jak má. Ale nevadí, příběh je vhodný klidně i pro dospělé a my se ke knize určitě vrátíme, až bude dcerka starší.

 

Moc děkujeme e-shopu MEGAKNIHY.CZ za recenzní výtisk.

Kniha vyšla v nakladatelství OCELOT, koupíte ji zde.

 


Žádné komentáře:

Okomentovat