pondělí 15. srpna 2016

Nová spolupráce


                                                      Knihám na cestách se daří :)

Nově spolupracujeme s Nakladatelstvím Host, kteří Janči posílají hned 2 recenzní E-knihy. Máme velkou radost!Šéfa oddělení Q Carla Mørcka vyruší z obvyklého ranního šlofíku v práci telefon. Neznámý kolega, policista z ostrova Bornholm, ho požádá o pomoc, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla.
Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému případu a jeho protivník, zkušený manipulátor se železnou vůlí, chrání sám sebe i své blízké všemi dostupnými prostředky a nedopustí, aby se mu kdokoliv postavil do cesty.
V průběhu vyšetřování se Rose, Asad, Carl i nováček Gordon seznamují s prostředím alternativního přístupu k životu a osobitým způsobem se s ním vyrovnávají, zároveň však odhalují staré tajemství, které hrozí položit čtyřlístek z oddělení Q na lopatky.

Sedmý případ inspektorky Malin Forsové.
Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?

4 komentáře:

 1. Jupííííííííííí :D :-* <3 *Veru :D

  OdpovědětVymazat
 2. Gratuluji ke spolupráci :)
  Jsem zvědavá, co řekneš na Větrné duše. Já sama jsem četla zatím 4 díly a byla jsem hrozně přečtená. Ale teď mám náladu zase v sérii pokračovat. Těším se na recenzi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Recenze již na blogu :) Souhlasím, že se jeho knihy nedají číst všechny najednou a jsou psány trochu jinak, než jsme zvyklí. Ale Větrné duše byl dobrý příběh.

   Vymazat