středa 20. května 2020

Velké dobrodružství malého dráčka


Krásné pohádkové dobrodružství malého dráčka Smrčka a jeho kamarádů si získá vaše děti, ale i vás, od první stránky…


Anotace:

Dráček Smrček je mnohem menší než ostatní draci ze Smrkového lesa. V létání si není moc jistý, místo ohně plive smůlu a o lese toho také moc neví. Ostatní draci se mu smějí a on tak celé dny raději tráví se svou kamarádkou vílou Malvínkou hrou na honěnou. Jenže pak se lesem přežene ohromná bouřka, která poláme vzácné rostliny a poničí spoustu stromů. Dokáže dráček Smrček zachránit les a naučí se používat zvláštní kouzelnou schopnost, kterou má?

Jak Malvínka řekla, tak taky udělala. Každý den hned po škole vyráželi s dráčkem na výzvědy. Prolezli každičký kousek křoví, každý brloh i jeskyni, kterou našli. Všech, které potkali, se na Jedlovce vyptávali. Paní Hejkalová jim řekla, že slyšela, že bydlí až na druhém konci světa. Jezinky zase tvrdily, že ho občas vídávají lítat nad mýtinkou, kde v noci tancují, ale prý se jim to také mohlo jen zdát. Liška ani vlk o něm neslyšeli od té doby, co odešel, a medvěd Bručoun jim řekl, že je rád, že je ten podivný drak pryč.“Pohádkové knížky mě musí vždy zaujmout svou obálkou a u Velkého dobrodružství malého dráčka tomu nebylo jinak. Nádherná ilustrace upoutá na první pohled, a když začnete listovat, zjistíte, že obsahuje nejen spousty krásných obrázků, ale také napínavý, poučný a obsáhlý příběh. To jsem nečekala a byla jsem velmi mile překvapená. Pohádka má tak akorát textu, veliká písmenka, kratší kapitoly, které se velmi dobře čtou.

Příběh dráčka je poučný, milý, zábavný a místy i dojemný. Moc jsem se při čtení bavila a kniha se nám velmi líbila. Moc pohádku doporučuji, my se k ní určitě brzy vrátíme. JMoc děkuji nakladatelství FORTUNA LIBRI za recenzní výtisk.

Knihu koupíte zde.
2 komentáře: