úterý 2. dubna 2019

Čarodějnice BordelínaTuto krásně zpracovanou pohádku o malé čarodějnici, s nádhernými ilustracemi, si vaše děti zamilují na první pohled a určitě se budou chtít do lesa Bambručáku neustále vracet… J

Les Bambručák je poklidný les, kde žijí všechna zvířátka společně, pomáhají si a mají se navzájem rádi. Když se sem ale přistěhuje čarodějnice Bordelína, je to hotové pozdvižení. Ona je totiž pořádná uličnice! Má ráda nepořádek, nerada se myje, vyvádí neustále samé lumpárny a zvířátkům naschvály. Celý les zašpiní papírky a odpadky, obarví vodu v rybníčku, se svým bratrem Puchonosodorem zasmradí vzduch celého lesa a dělá spousty dalších nepravostí. Na každého ale jednou dojde a špatnosti se mu musí vrátit zpátky, že?

 A mám tě, chi chi chi,“ ozvalo se z větví vysokého smrku.
Křup, hop, loup a stvoření bylo fuč. Bordelína ještě stihla zahlédnout chlupatý rezavý ocásek.
„Ty jedna malá chlupatice rezavá, drzá veveřice! Jen počkej!“ hrozila čarodějnice prstem tím směrem, kudy veverka utekla.

 


Autorka Sandra Dražilová Zlámalová opět nezklamala. Už po přečtení její prvotiny Kulíškovy neposedné příhody jsem věděla, že píše opravdu krásné pohádky pro děti. A u Bordelíny tomu není jinak. Nebo vlastně je - řekla bych, že je ještě lepší! Krásně každou situaci popíše, zábavnou formou vysvětlí a děti, aniž by to věděly, ve svých pohádkách poučí o správném chování. Dialogy mezi hlavními postavami jsou mnohokrát více než úsměvné a i já jsem se občas sama přistihla, že mám při čtení pusu od ucha k uchu.

Navíc, viděli jste ty nádherné ilustrace? Jsou opět prostě dokonalé, celý příběh provázejí a dávají nám nahlédnout, jak některé Bordelíniny lumpačiny vypadaly.

Čarodějnice Bordelína je zkrátka zábavná, veselá, poučná pohádka pro děti, u které se bude smát a prožívat zážitky s Bordelínou celá rodina. Děti si ji oblíbí na první pohled a myslím, že mohu prozradit, určitě budou moc rády, jak to s ní nakonec dopadne.

A překvapení na konec? Zazpíváte si o Bordelíně písničku. Tahle knížka má prostě všechno, co má správná pohádka pro děti mít, a proto neváhejte ani vteřinu, vaše děti (a nejen ony!) ji budou milovat a budou ji chtít číst neustále dokola!

 

Moc děkuji autorce knihy, Sandře Dražilové Zlámalové, za recenzní výtisk.

Kniha vyšla v nakladatelství Bambook.

Čarodějnici Bordelínu koupíte zde.
 
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat