úterý 10. listopadu 2020

Pohádky z lesa


Krásně zpracovaná pohádková kniha určitě zaujme všechny naše nejmenší...

Ve starém dubu žije rodinka datlů. Rodiče každý den létají hledat potravu pro ptáčátka a s dobrotami přinášejí dětem také pohádku, kterou jim vyprávěl strom, u kterého zrovna byli. Malá ptáčátka se moc na každý příběh těší a nemohou se dočkat druhého dne, až zase budou rodiče vyprávět kouzelné příběhy...
Ve starém buku, téměř uprostřed lesa, žil kdysi dávno skřítek Bukýnek. Byl to dobrák od kosti – každému vždy ochotně pomáhal, jak jen mohl. Byl přátelský a věčně usměvavý. Měl veliké kulaté oči, které vypadaly jako průzračně čisté studánky. Jeho roztomilý úzký nosík směřoval  maličko nahoru a červená pusinka se věčně usmívala. Na hlavě nosil vysokou bukovou čepičku hnědé barvy a hnědou vestičku z bukového lístečku.“
Tato pohádková knížka je velmi zábavná a děti ji budu milovat. Zároveň je velmi poučná a naši nejmladší se v ní dozví mnoho informací z přírody. Každá kapitola je rozdělená na příběhy rodinky datlů a na samostatné příběhy, které datlím rodičům vyprávěly stromoví skřítci a víly. 
Ilustrace od Dagmar Medzvecové jsou nádherné a skvěle doplňují text. Pohádky budou bavit jak holčičky, tak i kluky.  Pro malé předškoláky, ale klidně i děti v první třídě, jsou ideální. 

Pohádka se nám moc líbila a určitě se k ní budeme rádi vracet. Za recenzní výtisk moc děkuji autorce knihy, Lence Jakešové. 

Kniha vyšla v nakladatelství Bambook a koupíte ji zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat